Muzeum klasického knihařství

Husova 24,289 34 Rožďalovice +420 604 241 049

Parametry


  • 0 CZK
    Cena od
  • 0
    Kapacita

O nás


Knihařská dílna a dům - unikátní muzeum v původních prostorách

Přijďte se podívat, jaké krásné knižní vazby vznikaly u nás v první polovině minulého století.  V té době se české knihařské umění hodně rozvíjelo a návrhům knižní vazby se věnovali naši nejvýznamnější umělci.

Navštivte obnovenou historickou dílnu, ve které působil známý knihař a výtvarník Jenda Rajman (1892-1965). Prohlédnete si tradiční nástroje a umělecké knižní vazby.  Uvidíte rovněž obytnou část domu se starým zařízením, kde žila rodina knihaře. Ponoříte se do vzpomínek na slavné malíře, grafiky či spisovatele, kteří dílnu navštěvovali. Kromě stálé expozice pořádáme tematické výstavy.

Výstava "Pohádky pro děti i pamětníky"

Pro pohodu Vánoc a paní Zimy srdečně zveme do světa čar a kouzel, do světa kouzelných dědečků, skřítků, divotvorných pomocníků dobrých lidí - jak jej našim rodičům a prarodičům přinášely pohádkové knihy.

Knihařské řemeslo si zkuste u nás

V naší řemeslné dílně si j zkusíte jednoduché úkony i při prohlídce, pro složitější připravujeme workshopy. Objednejte se k nám na dětskou dílničku nebo na kurz základů knižní vazby - vazbu zápisníčku či větší knihy. Pořádáme také tvořivé dílny s knihařskými tlačítky na zdobení knih. Všechny tyto aktivity Jsou pro malé i pro velké, pro jednotlivce i skupiny. Přizpůsobíme se věku, schopnostem a časovým požadavkům zájemců.

Knihařství - přijímáme zakázky

V ruční knihvazačské dílně se stále pracuje. Přineste si k nám opravit či svázat své knihy, nabízíme nejrůznější knihařské práce a výrobky.


.V naší ruční knihařské dílně vám svážeme knihy, starší knihy opravíme - převážeme. Nabízíme i širokou škálu dalších knihařských prací a výrobků - kroniky, deníky, věnovací desky apod. Vše je poctivá řemeslná práce.

Zkuste si práce v knihařské dílně. Vyberte si podle své chuti a možností - od dětské dílničky až po celodenní kurzy - od výroby přáníčka, jednoduchého zápisníčku nebo záložky až po vazbu celé knihy. V našem knihařství si vyzkoušíte třeba práci s knihařskými tlačítky, kterými se zdobí knižní desky. Nebo se seznámíte s možnostmi barvení papírů používaných v knihařství, případně s některými grafickými technikami. Kromě několika námi vyhlašovaných termínů máte možnost vlastního načasování - dohodněte si s námi termín, který vám bude vyhovovat. Poznejte vlastníma rukama krásné staré řemeslo.

Děti

Děti jsou vítány Hračky

Pozice na mapě